בית ספר מיוחד לחינוך ולאמנויות

כלבנות

ההיסטוריה מלמדת שכבר לפני מאות שנים נוצרו יחסי גומלין בין כלבים לבני אדם. האדם השליך שיירי מזון מהם ניזונו הכלבים, ו"בתמורה" שמרו הכלבים על אזורי המחייה של האדם מפני חיות אחרת ומפני אורחים לא רצויים. מערכת יחסים זו התפתחה וזיכתה את הכלב בכינוי "ידידו הטוב ביותר של האדם" . 

החיבור עתיק היומין הזה הופך את הכלב לחיה טיפולית ייחודית. כלבנות טיפולית הינה פעילות טיפולית המבוססת על התקשורת בין הכלב והאדם. ע"י ביצוע מיומנויות מעולם האילוף, האימון, הטיפוח והמשחק, מקבל המטופל הזדמנות לשפר ולשכלל מיומנויות אשר באות לידי ביטוי בחיי היומיום שלו. פעילות עם כלבים, באמצעות כלבנות טיפולית, מהנה ומשלבת מוטוריקה עדינה וגסה, שיווי משקל, יכולת ארגון ותכנון ומאפשרת למטופל התקדמות חלקה במישורים שונים בחייו. בנוסף, הפעילות עם הכלבים תורמת לפיתוח המיומנויות האישיות בהתמודדות עם קשיים רגשיים והתנהגותיים, כגון התמודדות עם לחץ, תסכול, ויסות רגשי, תקשורת ועוד…

בבית ספר פסיפס זוכה כל תלמיד להשתתף בשיעורי כלבנות טיפולית קבוצתיים או בשיעורים פרטניים. התלמידים מכירים את הכלבים, לומדים לתת פקודות בסיסיות כמו שב וארצה, יוצאים לטיולים עם הכלבים, משחקים, מלטפים ונהנים. עם הזמן נוצרים קשרים מיוחדים בין התלמידים ובין הכלבים. התלמידים נפתחים, תופסים ביטחון ואחריות ולומדים לדאוג לאחר.

הגדרות כלליות כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות